Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

E- deklaracje od 1 kwietnia

0
Podziel się:

Od 1 kwietnia osoby fizyczne będą mogły rozliczyć PIT elektronicznie. Potrzebne jest specjalne zaświadczenie i e-podpis.

E- deklaracje od 1 kwietnia
(PAP/Barbara Ostrowska)
bEUeMmbp

Od 1 kwietnia osoby fizyczne będą mogły rozliczyć PIT elektronicznie. Aby przesłać e-deklarację, potrzebne jest specjalne zaświadczenie i e-podpis. Warto jednak pamiętać, że procedura wystawienia zaświadczenia może trwać nawet 30 dni.

Od 1 kwietnia osoby fizyczne będą mogły rozliczać się z fiskusem nie tylko za pomocą papierowych formularzy PIT składanych osobiście lub przesyłanych pocztą, ale również za pomocą e-deklaracji.

Jeśli jednak podatnik zamierza rozliczyć się z fiskusem za 2007 rok w formie elektronicznej, już dziś powinien wystąpić do urzędu skarbowego o zaświadczenie umożliwiające przesłanie e-deklaracji oraz zaopatrzyć się w kwalifikowany podpis elektroniczny - przypomina _ Gazeta Prawna. _

bEUeMmbr

Przedsiębiorcy mogą przesyłać e-deklaracje od początku roku. By złożyć e-dekalrację konieczny jest zakup kwalifikowanego podpisu elektronicznego.
Poza tym podatnik powinien zawiadomić urząd skarbowy o zamiarze składania e-deklaracji ( zaświadczenie ZAS-E1) oraz wskazać osobę upoważnioną do ich składania ( jeśli będzie to robił za pośrednictwem biura podatkowego) - czytamy w gazecie.

Z uwagi na dość skomplikowaną i długotrwałą procedurę warto wystąpić z odpowiednim wnioskiem (ZAW-E1) do urzędu skarbowego już teraz. Samo oczekiwanie na wydanie przez organ podatkowy formularza ZAS-E może potrwać do 30 dni od złożenia kompletu wymaganych dokumentów. Natomiast termin na złożenia rocznych zeznań PIT upływa 30 kwietnia. Dokumenty trzeba złożyć osobiście w urzędzie.

ZOBACZ TAKŻE:

bEUeMmbS
wiadomości
prawo
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)