Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zielona Góra bez głosowania na prezydenta i radnych

0
Podziel się:

Nie cztery, a tylko jedną kartę do głosowania, otrzymają w najbliższych wyborach samorządowych mieszkańcy Zielonej Góry - przypomina Państwowa Komisja Wyborcza. Ma to związek z łączeniem się miasta i gminy od stycznia przyszłego roku.

Zielona Góra bez głosowania na prezydenta i radnych
(ADAM STEPIEN/REPORTER)

Wyborcy w Zielonej Górze otrzymają tylko jedną kartę do głosowania - w kolorze niebieskim, będzie to karta z listą kandydatów na radnych sejmiku województwa lubuskiego. Natomiast w całym kraju w wyborach samorządowych, każdy wyborca otrzyma cztery karty do głosowania: do rady powiatu, rady gminy, sejmiku województwa, a także kartę do głosowania na wójta, burmistrza lub prezydenta miasta.

Wybory do rady miasta i na prezydenta Zielonej Góry odbędą się w 2015 roku - mówi sekretarz Państwowej Komisji Wyborczej Kazimierz Czaplicki.

Po zakończeniu kadencji obecnych władz miasta, do czasu przeprowadzenia wyborów funkcję prezydenta będzie pełnić osoba wskazana przez premiera.

Czytaj więcej w Money.pl
PiS ogłosiło kandydata na prezydenta Krakowa Zdaniem socjologa z Uniwersytetu Jagiellońskiego dr. Jarosława Flisa postawienie na tę osobę to najlepsze, co na tym etapie mogło zrobić PiS.
Wybory będą należały do bezpartyjnych osób? Obywatele niezwiązani z partiami politycznymi powinni mieć swoich przedstawicieli we władzach regionalnych i lokalnych - przekonywali bezpartyjni prezydenci miast.
Kandydat na prezydenta Sopotu w koalicji z... _ - Chcemy, żeby Sopot dalej był obywatelski, mamy w mieście największą frekwencję wyborczą i najlepiej działający budżet obywatelski. _
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)