Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zestrzelenie boeinga 777. Konwoje ze szczątkami nadal w Polsce

Przez wypadek na autostradzie A4 ciężarówki będą miały opóźnienie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Darek Delmanowicz)
Ciężarówki przekroczyły granicę ukraińsko-polską dwa dni temu</br>

Dwa konwoje ciężarówek przewożące szczątki Boeinga 777 malezyjskich linii lotniczych, który w lipcu został zestrzelony w okolicach ukraińskiego Doniecka, dotarły dziś do województwa dolnośląskiego. W nocy mają ruszyć w kierunku granicy z Niemcami.

Pierwszy konwój ponadwymiarowych ciężarówek, wjechał do Polski w piątek. Zgodnie z przepisami, może on poruszać się po polskich drogach tylko w nocy.

Jak poinformował dziś oficer dyżurny dolnośląskiej policji, konwój musiał zatrzymać się przy zjeździe z A4 w miejscowości Żarska Wieś, ponieważ kierowcy nie zdążyli przejechać przez Polskę nocą. Konwój będzie mógł ruszyć w dalszą drogę w kierunku Niemiec o godzinie 22.00.

Drugi transport przewożący szczątki malezyjskiego samolotu, który w sobotę wjechał do Polski zatrzymał się przy A4 w Kątach Wrocławskich. Są to cztery zwykłe samochody ciężarowe; co oznacza, że mogą one poruszać się także w dzień.

Trasę obu konwojów zabezpiecza policja. Następne podobne transporty z Ukrainy mają pojawić się w Polsce w najbliższych dniach.

W sobotę holenderskie władze poinformowały, że pierwszy konwój dotrze w ciągu kilku dni do Holandii, gdzie maszyna będzie zrekonstruowana na potrzeby śledztwa. _ Pierwsze szczątki MH17 powinny przybyć do Holandii w ciągu następnego tygodnia _ - poinformowało Holenderskie Biuro Śledcze ds. Bezpieczeństwa (OVV) w komunikacie, precyzując, że będą one złożone w bazie wojskowej.

Samolot ma być odtworzony w bazie wojskowej w Gilze-Rijen na południu Holandii. Bliscy ofiar, którzy będą chcieli, będą mogli być obecni, gdy pierwszy konwój przybędzie do bazy.

Międzynarodowa misja poszukiwawcza pracująca na miejscu katastrofy malezyjskiego Boeinga była kilkakrotnie zawieszania ze względu na trwające tam starcia sił ukraińskich z prorosyjskimi separatystami.

Boeing 777 malezyjskich linii lotniczych Malaysia Airlines 17 lipca został zestrzelony na wschodzie Ukrainy, najprawdopodobniej rakietą ziemia-powietrze odpaloną z terenów opanowanych przez prorosyjskich separatystów. W katastrofie maszyny lecącej z Amsterdamu do Kuala Lumpur zginęli wszyscy pasażerowie i cała załoga - łącznie 298 osób, w tym 193 obywateli Holandii, 43 Malezyjczyków, 38 Australijczyków i czterech Niemców.

Czytaj więcej w Money.pl
Niszczą dowody zestrzelenia boeinga 777 Separatyści ostrzeliwują terytorium, gdzie leży wrak, żeby zniszczyć ewentualne dowody zestrzelenia przez siebie samolotu.
Chcą mówić o pokoju, ale nadal strzelają Prorosyjscy separatyści w ciągu minionej doby 87 razy ostrzeliwali pozycje wojsk ukraińskich. Ukraińcy odpowiadali ogniem 72 razy.
Ewa Kopacz wywiezie Polaków z Donbasu? Chodzi o sto osób legitymujących się Kartą Polaka, które chcą opuścić objęty konfliktem zbrojnym kraj.
Tagi: zestrzelenie samolotu na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz