Notowania

gruzja
20.07.2013 22:16

Zamieszki w Gruzji. Przywódcy opozycji obrzuceni kamieniami

Demonstranci usiłowali nie dopuścić do zjazdu partii Zjednoczony Ruch Narodowy (ZRN) prezydenta Micheila Saakaszwilego w Zugdidi, na zachodzie kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)
Na zdj. Micheil Saakaszwili

Aresztowano 12 osób.

Przywódcy prezydenckiej partii zebrali się w tamtejszym teatrze, aby w wewnętrznych wyborach wyłonić kandydata w październikowych wyborach prezydenckich. Kilkaset osób, wykrzykujących hasła przeciwko partii Saakaszwilego, usiłowało nie dopuścić do zjazdu, ale policja otoczyła okolicę teatru i odeskortowała do niego partyjnych liderów.

Lekko ranny został jeden z kandydatów, były wicepremier i bliski współpracownik Saakaszwilego, Giorgi Baramidze; niegroźne obrażenia odniósł również jeden z dziennikarzy.

W oświadczeniu prasowym ZRN obwinił o zorganizowanie wrogiego zgromadzenia koalicję Gruzińskie Marzenie premiera Bidziny Iwaniszwilego. Szef MSW Irakli Garbiaszwili odrzucił te oskarżenia i zapewnił, że winni staną przed sądem.

Po przejęciu władzy w Gruzji przez Iwaniszwilego, w wyniku zeszłorocznych wyborów parlamentarnych, w kraju doszło do wielu aresztowań członków poprzedniej ekipy związanej z Saakaszwilim.

Czytaj więcej w Money.pl
Demonstracje w Gruzji. "Perwersjom - nie!" Obie manifestacje miały miejsce w tydzień po tym, gdy tysiące antygejowskich demonstrantów okupowały centrum Tbilisi.
Rozpędzili gazem zwolenników premiera Przed wyborami dyplomaci amerykańscy ostrzegali, że Kenijczycy mają prawo sami decydować, kto będzie ich prezydentem.
Sąsiad Polski w ogniu krytyki. Za wybory Parlament Europejski potępił przebieg wrześniowych wyborów parlamentarnych na Białorusi, a także wezwał władze w Mińsku do zmiany prawa i praktyk wyborczych.
Tagi: gruzja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz