Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Warszawa: CBA zatrzymało docenta podejrzanego o łapówkę

0
Podziel się:

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dziś docenta z Uniwersytetu Warszawskiego, któremu zarzuca przyjęcie łapówki w zamian za pomoc na studiach.

Warszawa: CBA zatrzymało docenta podejrzanego o łapówkę
(Reporter Poland)

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dziś docenta z Uniwersytetu Warszawskiego, któremu zarzuca przyjęcie łapówki w zamian za _ pomoc _ na studiach. Oprócz naukowca zatrzymano pięć osób - poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Dobrzyński podał, że wśród zatrzymanych jest student, urzędniczka z jednego z warszawskich urzędów skarbowych i osoby pośredniczące w wieku od 25 do 63 lat.

CBA bada w tej sprawie dwa wątki. Oprócz przyjęcie korzyści majątkowej przez docenta od studenta, badany jest wątek dotyczący podejrzenia zamiany umowy darowizny na umowę pożyczki w postępowaniu podatkowym. CBA ocenia, że mogło to mieć na celu zmniejszenie kwoty podatku.

Oba wątki postępowania nadzoruje Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga. Agenci CBA od rana przeszukują i zabezpieczają dokumenty w miejscach zamieszkania zatrzymanych osób oraz w urzędzie skarbowym i na Uniwersytecie Warszawskim - poinformował rzecznik.

Czytaj więcej w Money.pl
CBA podejrzewa przestępstwo w resorcie... CBA podejrzewa, że mogło dojść do przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków Ministerstwa Sprawiedliwości.
CBA wykryło nadużycia w ministerstwie CBA podejrzeniu popełnienie przestępstwa przy zakupie budynków gdańskich sądów.
Były prezes zawiadamia prokuraturę. To... Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, złożone wcześniej do CBA wpłynęło do lubelskiej prokuratury.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)