Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Walki na wschodzie Ukrainy. "Nie ma mowy o stanie wojennym"

0
Podziel się:

To scenariusz, o jakim mówili urzędnicy poprzedniej administracji prezydenckiej, teraz się to zmieniło - zapewnia szef ukraińskiego MON.

Walki na wschodzie Ukrainy. "Nie ma mowy o stanie wojennym"
(PAP/EPA)

Władze Ukrainy nie rozpatrują możliwości wprowadzenia stanu wojennego we wschodnich obwodach kraju, gdzie prowadzone są walki przeciwko separatystom prorosyjskim - oświadczył szef Ministerstwa Obrony w Kijowie, Mychajło Kowal.

_ - Ta kwestia nie jest dziś omawiana _ - minister.

O możliwości ogłoszenia stanu wojennego w obwodach donieckim i ługańskim mówili wcześniej urzędnicy poprzedniej administracji prezydenckiej, na czele której stał p.o. szefa państwa, Ołeksandr Turczynow.

Jego zastępca, Andrij Senczenko oświadczał wówczas, że stan wojenny może ogłosić wyłoniony w majowych wyborach nowy prezydent, Petro Poroszenko.

Poroszenko oświadczył tymczasem po swym zaprzysiężeniu, że opowiada się za pokojowym rozwiązaniem konfliktu na wschodzie kraju.

Wczoraj jego administracja oświadczyła, że prezydent polecił utworzenie bezpiecznego korytarza dla ludności cywilnej, która chce opuścić strefę operacji antyterrorystycznej przeciwko separatystom.

Zdaniem Poroszenki taki korytarz jest niezbędny, by _ nie dopuścić do nowych ofiar w rejonie operacji antyterrorystycznej _.

Czytaj więcej w Money.pl
"Część wschodu oczyszczona z separatystów" [AKTUALIZACJA] Szef ukraińskiego MON o postępach operacji specjalnej w regionach donieckim i ługańskim.
Poroszenko dąży do rozejmu, Rosja traktuje go poważnie Separatyści natomiast poinformowali, że zatrzymali najemników między innymi z Polski.
Tysiące uchodźców z Ukrainy uciekło do Rosji Gubernator obwodu rostowskiego na południu Rosji wprowadził stan wyjątkowy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)