Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W domu Bierezowskiego niczego nie znaleziono

0
Podziel się:

Przez ostatnie kilkanaście godzin Scotland Yard sprawdzał, co mogło być przyczyną śmierci rosyjskiego oligarchy.

W domu Bierezowskiego niczego nie znaleziono
(Dave Pearson/CC/Flickr)
bEJVqmSt

Przeszukiwania domu Borysa Bierezowskiego zakończone. Policja nie znalazła niczego niepokojącego. W badaniach wzięli udział eksperci z doświadczeniem w skażeniach chemicznych, biologicznych i z materiałami jądrowymi.

_ - Cieszę się, że mogę ogłosić, że eksperci w posiadłości nie znaleźli niczego budzącego obawy i dalej kontynuujemy normalne śledztwo _ - poinformował nadinspektor Simon Bowden z policji. Funkcjonariusze rozpoczęli badania w nocy. Poszukiwali wszelkich śladów, które mogą pomóc w ustaleniu przyczyn śmierci rosyjskiego oligarchy. |

Rosyjskie media, na które powołują się Brytyjczycy, sugerują, że Bierezowski mógł popełnić samobójstwo. W przeddzień śmierci udzielił wywiadu amerykańskiemu dwutygodnikowi _ Forbes _. Dziennikarzowi pisma miał powiedzieć, że stracił sens życia i nie wie co dalej robić. Ilja Żegułow dodał, że oligarcha stwierdził, iż zmienił wiele swoich ocen w tym te dotyczące jego osoby. Podkreślił, że idealistycznie widział możliwość budowy demokratycznej Rosji i idealistycznie postrzegał demokrację w centrum Europy. Miał także przyznać, że nie docenił inercji Rosji i mocno przecenił Zachód. Bierezowski zaznaczył, że nie pragnie niczego więcej, jak powrotu do Rosji i chciałby też ponownie zająć się pracą naukową.

bEJVqmSv

Borys Bierezowski był początkowo zwolennikiem Władimira Putina, ale stosunkowo szybko przeszedł na stronę jego przeciwników. Pojawiły się przeciw niemu zarzuty o przestępstwa gospodarcze, a jego niezależna telewizja ORT rozpoczęła antyputinowską kampanię. W 2000 roku Bierezowski schronił się na emigracji w Wielkiej Brytanii.

Borys Bierezowski, skonfliktowany z prezydentem Władimirem Putinem, został wczoraj znaleziony martwy w swoim domu w Ascot niedaleko Londynu.

Czytaj więcej w Money.pl
Policja przeszukuje dom Bieriezowskiego Eksperci sprawdzają, czy są ślady przestępstwa. Rosyjski miliarder skonfliktowany z Putinem, został znaleziony martwy w swojej rezydencji.
Śmierć Bierezowskiego pokazuje prawdziwą twarz reżimu? _ - Na pewno był to człowiek, który nie był mile widziany wśród rosyjskiej elity władzy _ - twierdzi doradca prezydenta.
Prezydent Cypru dzwonił do Putina. Po co? rozmowa trwała około pół godziny i dotyczyła stosunków finansowych między obu krajami.
Wezmą ich głodem? Tak walczy się z... Czternastu rosyjskich opozycjonistów rozpoczęło w Petersburgu kilkudniowy strajk głodowy.
bEJVqmSW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)