Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Uzbrojeni napastnicy uprowadzili wiceministra

0
Podziel się:

Uzbrojeni napastnicy uprowadzili na północy Kabulu wiceministra robót publicznych Afganistanu Ahmada Shaha Wahida. Na razie nikt nie przyznał się do porwania.

Uzbrojeni napastnicy uprowadzili wiceministra
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Uzbrojeni napastnicy uprowadzili na północy Kabulu wiceministra robót publicznych Afganistanu Ahmada Shaha Wahida - poinformowały afgańskie władze i policja. Na razie nikt nie przyznał się do porwania.

Wiceminister był w drodze do pracy, gdy pięciu uzbrojonych mężczyzn zmusiło samochód, którym się przemieszczał, by zjechał na pobocze. Napastnicy wyciągnęli urzędnika z auta, kazali mu wsiąść do terenówki i odjechali - poinformował szef sekcji dochodzeniowej kabulskiej policji. Według agencji AFP nieznani napastnicy porwali również jego szofera.

Associated Press podaje, powołując się na rzecznika resortu, że kierowca Wahida został postrzelony, gdy próbował odjechać w bezpiecznym kierunku; nie precyzuje zaś, czy ostatecznie również został uprowadzony.

Na razie nie wiadomo, kto stoi za porwaniem wiceministra. Jak poinformował rzecznik ministerstwa robót publicznych, spraw społecznych, ofiar wojennych i inwalidów, na razie nikt nie zażądał okupu.

Rzecznik talibów powiedział AP przez telefon, że nic nie wie na temat wtorkowego zajścia, lecz sprawdzi, czy bojownicy są w to porwanie zaangażowani.

W Afganistanie często dochodzi do różnego rodzaju porwań dla okupu, lecz Ahmad Shah Wahid jest pierwszym wysokim rangą urzędnikiem, który został uprowadzony w ciągu ostatnich kilku lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Afganistan: uprowadzono ponad 60 saperów Żołnierze usuwali w prowincji Herat miny przeciwczołgowe, pochodzące z czasów radzieckiej inwazji.
Polskie wojska w Afganistanie. Do kiedy? Prezydent Bronisław Komorowski podpisał postanowienie o przedłużeniu do końca roku okresu użycia Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie - podało dzisiaj BBN.
Fałszerstwa podczas wyborów? Zobacz, gdzie Ich liczba może jeszcze wzrosnąć, jako że mogą je wciąż zgłaszać obserwatorzy, wyborcy i partie polityczne.
Biały Dom chwali Afganistan. Za co? Biały Dom zadeklarował również wolę współpracy z każdym następcą prezydenta Karzaja. Zdaniem ekspertów nadszedł czas, by USA ogłosiły, ilu żołnierzy planują zostawić w kraju po 2014 roku.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)