Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tusk o Gowinie: jest pewien problem

0
Podziel się:

Minister sprawiedliwości poleci ze stanowiska za zarodki? Zajmiemy stanowisko w jego sprawie - zapowiedział premier.

Tusk o Gowinie: jest pewien problem
(PAP/Paweł Supernak)

Trudno doszukać się manipulacji w relacjach mediów z wypowiedzi Jarosława Gowina; w poniedziałek zajmiemy stanowisko w jego sprawie - powiedział premier Donald Tusk przyznając, że wypowiedzi te to dla niego _ pewien problem _.

Tusk przyznał, że dwaj jego ministrowie - szef resortu sprawiedliwości Jarosław Gowin i minister transportu Sławomir Nowak - _ mają problem z publikacjami _ na ich temat. Premier oświadczył, że uznał za _ przekonujące _ wyjaśnienia ministra Nowaka, który poinformował go też, że nie wyklucza kroków prawnych przeciwko tygodnikowi _ Wprost _ chcąc _ oczyścić swoje nazwisko z dwuznaczności _.

_ - Jeśli chodzi o ministra Gowina to - nie ukrywam - jest pewien problem. I jestem poirytowany, dlatego, bo bardzo bym chciał, żeby moi ministrowie zajmujący się swoimi dziedzinami skupiali uwagę opinii publicznej na tym, czym się zajmują i dobrymi rozwiązaniami - tym bardziej, że minister Gowin miał się czym pochwalić w ostatnich dniach _ - powiedział Tusk.

Zarazem szef rządu - po zapoznaniu się z wypowiedziami Gowina w _ Gazecie Wyborczej _ i TVN24 - uznał, że _ chyba rzeczywiście manipulacji trudno się tam dopatrzyć _. _ Minister Gowin będzie musiał sensowniej i jakoś tak trafniej wytłumaczyć, o co mu chodziło - zarówno opinii publicznej jak i mnie, bo w tej chwili nie bardzo wiem, o co tak naprawdę ministrowi Gowinowi chodzi w tych jego enuncjacjach dotyczących zarodków _ - dodał.

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

Tusk powiedział, że wolałby, aby jego ministrowie _ nie fiksowali się na sprawach z takimi emocjami, tym bardziej jeśli są to sprawy poza ich resortowym zainteresowaniem _. _ Ja nie mogę za dużo czasu tracić - także na waszych konferencjach prasowych - na tłumaczenie nie zawsze racjonalnych zachowań moich ministrów _ - powiedział do dziennikarzy.

_ "I Don't Like Mondays" _

Nawiązując do poprzedniego przesilenia na tle ustawy o związkach partnerskich (gdy decyzja premiera miała zapaść w poniedziałek, a Gowin kwitował to cytatem z piosenki _ I Don't Like Mondays _), Tusk powiedział: _ z tego co pamiętam, to poniedziałek jest dniem-kluczem dla ministra Gowina, to może w poniedziałek zajmiemy w tej kwestii stanowisko _.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/3/157955.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/przepisy;w;sprawie;in;vitro;sa;gotowe,141,0,1293709.html) *Przepisy w sprawie in vitro są gotowe * Premier Donald Tusk ujawnia, kiedy nowe regulacje wejdą w życie i co dalej z ministrem Gowinem.

Dopytywany o poniedziałkowy termin Tusk przyznał, że była to aluzja do poprzednich komentarzy Gowina. _ Teraz sprawa z mojego punktu widzenia jest w tym sensie poważniejsza, że jest dalszym ciągiem nieporozumień. Ja bym nie chciał, aby ministrowie ewokowali za dużo emocji i za bardzo skupiali uwagę na swoich czasami nie do końca przemyślanych wypowiedziach _ - podkreślił.

Jak dodał Tusk, nie ma wątpliwości, że wtorkowe tłumaczenie ministra Gowina, które premier prezentował na swej konferencji prasowej, _ chyba nie za bardzo wytrzymuje próbę konfrontacji _. _ Dlatego mam nad czym myśleć, ale nic więcej nie powiem w tej sprawie _ - dodał. Dopytywany, czy w grę wchodzi dymisja ministra - jak sugerują niektórzy członkowie PO - premier odparł, że _ to jest jeden z wariantów oczywiście _.

Chodzi o ostatnie wypowiedzi medialne Gowina. W TVN24 mówił m.in., że _ naukowcy niemieccy importują embriony z innych krajów, prawdopodobnie także z Polski, i na nich przeprowadzają eksperymenty _. Relacjonowała to potem _ Gazeta Wyborcza _

We wtorek Tusk mówił, że Gowin złożył w tej sprawie wyjaśnienie całemu rządowi, bo sprawa była bulwersująca - _ przynajmniej tak, jak ją zrelacjonowała gazeta _. _ Minister Gowin jednoznacznie stwierdził, że materiał w gazecie jest manipulacją jego słów, że ten materiał nie oddaje w żadnym wypadku jego przekonań i poglądów w tej kwestii _ - mówił wtedy szef rządu dodając, że Gowin zapowiedział, że _ złoży w tej sprawie stosowne oświadczenie i że rozważa podjęcie kroków prawnych wobec gazety, która jego poglądy zmanipulowała _.

Czytaj więcej w Money.pl
Gowin tłumaczy się z "handlu zarodkami" Minister sprawiedliwości złożył Radzie Ministrów wyjaśnienia na temat doniesień na swój temat. -_ Nie jestem antyniemiecki _ - tłumaczy.
Premier żąda lojalności od koalicjanta _ Źle się dzieje, gdy jedna z partii koalicyjnych ma inny pogląd niż przyjął rząd _- uważa premier.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)