Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sąd
07.05.2012 23:43

Stanęli przed sądem za porwanie i pobicie

Przed łódzkim sądem rozpoczął się w poniedziałek proces trzech mężczyzn, którzy jesienią ubiegłego roku roku wywieźli 27-latka z Łodzi do lasu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Przed łódzkim sądem rozpoczął się w poniedziałek proces trzech mężczyzn, którzy jesienią ubiegłego roku roku wywieźli 27-latka z Łodzi do lasu. Tam pobili go i kazali się rozebrać. Nagi i pobity mężczyzna wrócił do miasta autobusem.

Prokuratura oskarżyła trzech mężczyzn o porwanie połączone ze szczególnym udręczeniem oraz pobicie. Grozi im kara do 15 lat więzienia.

Wydarzenia rozegrały się w jesienią ub. roku w Łodzi. 27-latek przyszedł do mieszkania konkubiny, z którą rozstał się tydzień wcześniej; mają wspólnie 2,5-letnie dziecko. Kobieta nie życzyła sobie jednak jego wizyt, bo mężczyzna - jak zeznawali w śledztwie podejrzani - miał ją bić i źle traktować.

Mężczyzna zamówił przez telefon taksówkę, ale gdy wychodził z bramy, miał zostać zaatakowany przez brata konkubiny, 19-letniego Stefana B., i trzech innych mężczyzn; jeden z nich uderzył go. Potem 27-latek został siłą wciągnięty do auta, którym sprawcy wywieźli go do lasu. Tam zmusili go, by rozebrał się do naga, później bili go pięściami i kopali po całym ciele. Kazali mu też biec kilkaset metrów nago przed samochodem. W końcu uwolnili go i kazali uciekać.

27-latek poprosił napotkane w lesie osoby o wezwanie taksówki, jednak kierowca, gdy zobaczył pobitego i nagiego mężczyznę, nie zatrzymał się i odjechał. W końcu mężczyzna doszedł do przystanku i wsiadł nagi do autobusu MPK. Kierowca wezwał straż miejską. Strażnicy wraz z pobitym mężczyzną wrócili na ulicę, z której został uprowadzony; tam pokrzywdzony rozpoznał samochód, którym był więziony.

Zatrzymano trzech mężczyzn, którzy w konsekwencji zostali oskarżeni o uprowadzenie i pobicie. W poniedziałek stanęli przed łódzkim sądem. Nadal poszukiwany jest czwarty sprawca zdarzenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Grozi im dożywocie. Zostaną uniewinnieni? Sąd ma zakończyć trwający ponad dwa lata proces Ryszarda Boguckiego i Andrzeja Z., _ Słowika _.
Korupcja w policji. Sąd uniewinnił 10 policjantów Chodzi o policjantów, którzy w cywilu konwojowali tiry łódzkiej firmy transportowej.
Tagi: sąd, proces, więzienie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz