Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sprawa Papały. Co dalej z głównymi podejrzanymi?

0
Podziel się:

Sąd ma zakończyć trwający ponad dwa lata proces Ryszarda Boguckiego i Andrzeja Z., Słowika.

Sprawa Papały. Co dalej z głównymi podejrzanymi?
(Andrzej Iwańczuk/Reporter)

Sąd Okręgowy w Warszawie ma dziś kończyć trwający ponad dwa lata proces Ryszarda Boguckiego i Andrzeja Z., _ Słowika _, oskarżonych w sprawie zabójstwa byłego szefa policji Marka Papały.

Obaj mają zarzut namawiania do zabójstwa, a Bogucki - także obserwowania miejsca zbrodni. Zakończenie sprawy najpewniej oddali się wobec zwrotu w prowadzonym w Łodzi śledztwie, w którym prokuratura zebrała dowody na tezę, iż generała zabił Igor Ł. (obecnie Igor M.) ps. Patyk, który chciał ukraść samochód b. szefa policji.

Wszystko wskazuje na to, że dziś sąd zdecyduje o ściągnięciu z Łodzi akt tamtej sprawy. Również prokurator i obrona chcą powołania na świadka w tej sprawie świadka koronnego z Łodzi. Nie wiadomo, o jak długo przeciągnie to proces.

Proces Boguckiego i _ Słowika _ toczy się przed Sądem Okręgowym w Warszawie od lutego 2010 r. Boguckiego warszawska prokuratura apelacyjna oskarżyła o obserwowanie miejsca zabójstwa Papały i bezskuteczne nakłanianie w 1998 r. za 30 tys. dolarów gangstera Zbigniewa G. do zabicia b. szefa policji. _ _

_ Słowikowi _ zarzucono nakłanianie za 40 tys. dolarów płatnego zabójcy Artura Zirajewskiego (odebrał sobie życie w areszcie) do zabójstwa Papały. Oskarżonym grozi dożywocie, nie przyznają się do winy. Według prokuratury sprawcy zabójstwa Papały kierowali się _ motywem finansowym _. Nie ujawnia się zaś motywu osób nakłaniających do zbrodni.

25 czerwca 1998 r. Papała, wtedy już były komendant główny policji, został zastrzelony w Warszawie, w samochodzie przed blokiem, w którym mieszkał. Sprawę zabójstwa prowadziła warszawska prokuratura. W toku śledztwa rozpatrywano 11 wersji. Przedłużano je już wiele razy. W śledztwie przesłuchano ok. 400 świadków; kilkudziesięciu wiele razy. Czynności śledcze podejmowały UOP, ABW i prokuratura m.in. w USA, Szwecji, Austrii i w Niemczech. W 2009 r. śledztwo przekazano do Łodzi.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)