Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papała
11.06.2012 14:05

Sprawa Papały znów w sądzie. Skarżą się na areszt

Obrońcy czterech z podejrzanych złożyli zażalenia na areszt. Nie zrobił tego jedynie Patyk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Prebranac/Dreamstime)

- _ Łódzki sąd rozpatrzy 15 czerwca zażalenia obrońców na areszt osób podejrzanych ws. zabójstwa gen. Marka Papały _ - poinformowała Grażyna Jeżewska z biura prasowego Sądu Okręgowego w Łodzi.

W związku z tą sprawą zatrzymano pięć osób. Dwie z nich: Igor M., ps. Patyk (dawniej Igor Ł. - zmienił nazwisko) i Mariusz M. - usłyszały zarzuty zabójstwa Papały; bracia J. - zarzuty usiłowania napadu rabunkowego na Papale. Piąta osoba, Tomasz W. - zarzuty związane z przestępczością samochodową (takie same usłyszała pozostała czwórka). Wszyscy zostali aresztowani. Obrońcy czterech z podejrzanych złożyli zażalenia na areszt. Nie zrobił tego jedynie _ Patyk _.

Oprócz łódzkiego śledztwa ws. śmierci generała toczy się w Warszawie proces Ryszarda Boguckiego (zezwolił na ujawnianie danych) i Andrzeja Z., _ Słowika _. Ze względu na ostatnie ustalenia łódzkiej prokuratury rozprawę odroczono bezterminowo.

Sąd postanowił zobowiązać prokuraturę warszawską - która wniosła akt oskarżenia Boguckiego i _ Słowika _ - by w tej nowej sytuacji ustaliła z prokuraturą łódzką, _ czy zasadne jest popieranie aktu oskarżenia _ w tej sprawie, w kontekście całkowicie odmiennych - od łódzkich - podstaw oskarżenia w warszawskiej sprawie.

W połowie maja prokurator generalny Andrzej Seremet ogłosił, że śledztwo łódzkiej prokuratury potrwa co najmniej do końca roku. Dopiero po zakończeniu śledztwa łódzka prokuratura będzie mogła przekazać warszawskiemu sądowi materiały. Wtedy też i sąd, i warszawska prokuratura pozna dorobek łódzkich śledczych i zajmie stanowisko, czy popierać akt oskarżenia Boguckiego i _ Słowika _, czy też od niego odstąpić.

Gen. Marek Papała, były komendant główny policji, został zastrzelony w Warszawie 25 czerwca 1998 r. w samochodzie przed blokiem, w którym mieszkał. W toku śledztwa rozpatrywano 11 wersji. Sprawę prowadziła prokuratura apelacyjna w Warszawie. W końcu 2009 r. śledztwo przekazane zostało Prokuraturze Apelacyjnej w Łodzi; powołano nowy specjalny zespół prokuratorów i policyjną grupę śledczą.

Pod koniec kwietnia łódzka prokuratura apelacyjna, która prowadzi śledztwo ws. śmierci generała, poinformowała, że do zabójstwa Papały doszło w wyniku napadu rabunkowego z użyciem broni palnej, a sprawcy zamierzali ukraść samochód należący do b. szefa policji. Podczas napadu jeden z mężczyzn miał oddać do Papały śmiertelny strzał.

Równolegle w łódzkiej prokuraturze apelacyjnej toczy się od czterech lat śledztwo dot. utrudniania postępowania w sprawie zabójstwa Papały. Przesłuchano w nim dotąd policjantów i prokuratorów biorących wcześniej udział w śledztwie ws. zabójstwa generała; ze względu na utrudniony dostęp do policyjnych dokumentów badanie trwa jednak miesiącami. Większość tej sprawy objęta jest tajemnicą.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest decyzja w sprawie "Słowika" i Boguckiego
Mają zabójcę Papały? Przełom w śledztwie Prokuratura zatrzymała Igora Ł., który jest podejrzany o zabójstwo byłego komendanta policji.
Tagi: papała, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz