Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pobyt w izbie wytrzeźwień będzie droższy

0
Podziel się:

Pobyt w izbie wytrzeźwień będzie droższy, za to w salach z monitoringiem. Szykują się zmiany w przepisach o Izbach Wytrzeźwień.

Pobyt w izbie wytrzeźwień będzie droższy

Posłowie w piątek zaakceptowali zmiany w ustawie o wychowaniu w trzeźwości. Według nowelizacji maksymalna stawka za pobyt w izbie wytrzeźwień będzie mogła wzrosnąć do 300 złotych. Teraz najwyżej to 250 złotych, co nie pokrywa kosztów wizyty osób nietrzeźwych, mówi Barbara Grygiel - radca prawny Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie.

POSŁUCHAJ BARBARY GRYGIEL:

_ - Dotychczasowa opłata za pobyt była ustalona rozporządzeniem z 2004 roku. Nie była waloryzowana, nie można jej było podwyższać, była maksymalna. Nie pokrywała ona jednak kosztów pobytu i personelu, bo jej ściągalność była na bardzo niskim poziomie. Bardzo dużo osób jest niewypłacalnych _ - tłumaczy Grygiel.

Nowelizacja wprowadza również obowiązkowy monitoring w salach. Pozwala też pracownikom placówek podawać pacjentom leki bez ich zgody i stosować środki przymusu bezpośredniego, takie jak broń gładkolufowa, czy pałki. Zdaniem Andrzeja Wróblewskiego - kierownika działu opieki nad osobami nietrzeźwymi - obecnie dozwolone przytrzymanie i unieruchomienie agresywnych pacjentów wystarcza.

_ - Przetrzymanie jest to krótkotrwały środek przymusu bezpośredniego. Unieruchomienie długotrwały, czyli łóżko z pasami. W mojej opinii te dwa środki jak najbardziej wystarczały do utrzymania porządku _ - tłumaczy Wróblewski.

POSŁUCHAJ ANDRZEJA WRÓBLEWSKIEGO:

Zmiany budzą sprzeciw Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Nowelizację ustawy muszą zaakceptować jeszcze senatorowie i Prezydent Bronisław Komorowski.

Czytaj więcej w Money.pl
Tam umierali ludzie. Chcą zamknąć placówkę W 2011 roku jedna kobieta spaliła się tam żywcem. Jak tłumaczyli wtedy pracownicy - _ sama się podpaliła _.
Alkohol tak samo kaloryczny jak tłuszcz? W przypadku osób spożywających alkohol może on odpowiadać za około 10 proc. dostarczanych kalorii.
Rosja w końcu przyznała: piwo to alkohol Dotychczas piwo klasyfikowano jako artykuł spożywczy, toteż można je było kupić wszędzie i o każdej porze.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)