Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Likwidacja sądów rejonowych. "To była niepotrzebna awantura"

0
Podziel się:

Reforma sądów jest potrzebna, ale powinna zacząć się od wielkich sądów, przewlekłości w dużych procesach i zmiany procedur - uważa szef klubu PSL.

Likwidacja sądów rejonowych. "To była niepotrzebna awantura"
(Reporter)
bEKoGpAl

Likwidacja 79 małych sądów była _ niepotrzebną awanturą _. Tak szef Klubu PSL Jan Bury podsumował wysiłek reformatorski byłego ministra sprawiedliwości. Głosami opozycji i PSL Sejm uchwalił obywatelski projekt ustawy o okręgach sądów powszechnych, który likwiduje reorganizację sądów wprowadzoną od początku roku przez Jarosława Gowina.

Szef klubu PSL podkreślił, że reforma sądów jest potrzebna, ale powinna zacząć się od wielkich sądów, przewlekłości w dużych procesach i zmiany procedur.

Jan Bury zapowiedział, że PSL w najbliższych dniach zaapeluje do senatorów i prezydenta Bronisława Komorowskiego, by nie zwlekali i poparli _ dobrą, obywatelską, polską ustawę _. Zdaniem szefa klubu PSL, większość _ rozsądnych i mądrych prezesów _ sądów rejonowych zapewne zachowała stare szyldy i emblematy, stąd kosztów kolejnej reorganizacji nie będzie.
Według szefa klubu PSL, koalicja ma się dobrze, bo mimo różnic w kwestii sądów, wzajemne poszanowanie przez cały czas było.

bEKoGpAn

Poseł podziękował też Komitetowi Inicjatywy Obywatelskiej, samorządowcom i posłom zaangażowanym w sprawę uchwalonej dzisiaj ustawy. Podkreślił, że w Polsce powiatowej żyją sympatycy wszystkich partii. Zadeklarował poparcie PSL dla nowego ministra sprawiedliwości Marka Biernackiego w reformowaniu sądownictwa.

Czytaj więcej w Money.pl
PSL przeciw PO, ale "koalicja ma się dobrze" - _ Likwidacja tych 79 sądów była od początku niepotrzebną reformą i niepotrzebną awanturą _.
Reforma Gowina do kosza. Sądy wracają Nie zagłosował szef MSZ Radosław Sikorski oraz przewodniczący SLD Leszek Miller. Likwidacji sądów sprzeciwiło się także PSL.
Biernacki zgadza się Jarosławem Gowinem Zarówno Biernacki, jak i szef klubu PSL Jan Bury zgodnie deklarowali jednak wolę poprawy wzajemnej komunikacji i konsultacji ws. kolejnych projektów resortu sprawiedliwości.
bEKoGpAO
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)