Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
serbia
20.12.2014 13:38

Handel ludźmi. Mężczyzna przemycał Afgańczyków

Serbia znajduje się na tzw. bałkańskiej trasie do państw UE, wykorzystywanej przez grupy przestępcze do handlu żywym towarem, narkotykami czy bronią.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strożyk/Reporter)

Serbska policja przesłuchała 44 nielegalnych imigrantów pochodzących z Afganistanu, którzy przekroczyli granicę bułgarsko-serbską. Aresztowano pośrednika z Bułgarii, którego oskarżono o handel żywym towarem.

Grupa Afgańczyków jechała samochodem ciężarowym, którym kierował obywatel Bułgarii, na drodze w południowo-wschodniej Serbii niedaleko miasta Bor - poinformowało serbskie ministerstwo spraw wewnętrznych. Więcej szczegółów nie podano.

Na początku grudnia w tym samym rejonie tamtejsza policja zatrzymała i przesłuchała 46 nielegalnych imigrantów pochodzących z Afganistanu i Syrii, którzy również do Serbii przedostali się z Bułgarii. Wówczas aresztowano trzech serbskich pośredników, którzy zorganizowali nielegalne przekroczenie granicy.

Niebędąca członkiem UE Serbia jest krajem, przez który nielegalni imigranci przedostają się do takich krajów unijnych jak Rumunia, Węgry czy Chorwacja. Dostęp do Rumunii od strony Bułgarii jest bardziej skomplikowany, gdyż naturalną, trudną do przebycia granicę stanowi Dunaj.

Serbia znajduje się na tzw. bałkańskiej trasie do państw UE, wykorzystywanej przez grupy przestępcze do handlu żywym towarem, narkotykami czy bronią.

Czytaj więcej w Money.pl
Serbia chce utrzymać dobre relacje z Rosją Szef serbskiego MSZ Ivica Daczić zadeklarował w piątek w Moskwie, że choć Belgrad kandyduje do członkostwa w UE, chce zachować dobre stosunki z Rosją.
Śledztwo w sprawie skandalicznej wypowiedzi Śledczy mają zastrzeżenia do komentarzy Wildersa, wygłaszanych pod adresem Marokańczyków, podczas jego wystąpienia w Hadze.
W Niemczech rośnie niechęć i przemoc Według sondażu tygodnika "Der Spiegel" 65 procent Niemców uważa, że rząd nie reaguje na niepokój obywateli związany z rosnącą liczbą imigrantów.
Tagi: serbia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz