Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Biały konwój z Rosji. Z przewóconej ciężarówki wypadła amunicja

0
Podziel się:

Według niektórych świadków, rosyjskie ciężarówki dostarczają m.in. broń i amunicję dla separatystów, w drodze powrotnej zabierają ciała zabitych rosyjskich żołnierzy i maszyny ukradzione z fabryk w Donbasie.

Biały konwój z Rosji. Z przewóconej ciężarówki wypadła amunicja
(RIA Novosti/EAST NEWS)

Jedna z ciężarówek rosyjskiego konwoju z pomocą humanitarną przewróciła się w Doniecku i wypadła z niej amunicja. Taką informację zamieścił na Twitterze lokalny dziennikarz, a podaje ją Ukraińska _ Prawda _.

Rosjanie nie dopuszczają do kontroli ciężarówek swoich konwojów humanitarnych, które dojeżdżają do Donbasu ani strażników granicznych z Ukrainy ani przedstawicieli Czerwonego Krzyża. W dniu wyborów, jakie zorganizowali prorosyjscy separatyści w obwodach ługańskim i donieckim, dotarł tu czwarty już taki konwój.

Według niektórych źródeł i świadków, rosyjskie ciężarówki dostarczają m.in. broń i amunicję dla separatystów, w drodze powrotnej zabierają ciała zabitych rosyjskich żołnierzy, a także maszyny ukradzione z fabryk w Donbasie, węgiel i ziarna słonecznika.

Czytaj więcej w Money.pl
"Wybory w Donbasie to farsa pod lufami karabinów" - _ To straszliwe wydarzenie, które nie ma nic wspólnego z prawdziwymi wyborami _ - stwierdził prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.
Separatyści organizują wybory w Donbasie. Kijów ostrzega: Nie wychodźcie z domów Służba Bezpieczeństwa Ukrainy twierdzi, że dochodzi do przypadków łamania prawa zamieszkujących ten region obywateli Ukrainy.
Będzie szturm donieckiego lotniska? W Doniecku odbywają ćwiczenia separatystów. Ekspert wojskowy Dmytro Tymczuk informuje o próbach szturmu donieckiego lotniska.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)