Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojsko polskie
10.10.2014 10:27

Afera w wojsku. Przyznali się do korupcji

Śledztwo w tej sprawie powinno zakończyć się jeszcze w tym roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agencja SE/East News)

Osiem osób podejrzanych jest o korupcję przy organizowaniu przetargów na ochronę obiektów wojskowych; siedem przyznało się do winy, pięć złożyło wnioski o dobrowolne poddanie się karze - poinformowała prowadząca śledztwo Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

Zdaniem śledczych wskutek działania grupy przestępczej miało dojść do ustawienia przetargu na ochronę obiektów 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku (Pomorskie) oraz w dwóch innych jednostkach wojskowych. Według prokuratury w wyniku zmowy przetargowej zamówienie warte ok. 7 mln zł otrzymała konkretna firma.

Jak poinformował PAP rzecznik prokuratury ppłk Sławomir Schewe, śledztwo w tej sprawie powinno zakończyć się jeszcze w tym roku. Liczba osób podejrzanych nie powinna się zmienić.

_ Trwają uzupełniające przesłuchania, kompletujemy materiał dowodowy, dokumentację. Siedem osób przyznaje się do winy, pięć wniosło o dobrowolne poddanie się karze _ - powiedział PAP Schewe.

Siedmiu podejrzanym prokuratura przedstawiła zarzuty przynależności do zorganizowanej grupy przestępczej. W skład grupy mieli wchodzić żołnierze i pracownicy cywilni odpowiedzialni za ochronę obiektów i informacji niejawnych, jak również przedstawiciele firmy, która wygrała przetarg.

Zarzuty dotyczyły też przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wyłudzenia kwoty ok. 400 tys. zł. i zmowy przetargowej. Zatrzymania w tej sprawie miały miejsce w 2013 roku. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Ministerstwo wydało miliardy złotych. Na co? W armii pojawią się mundury wyposażone w sensory monitorujące funkcje życiowe oraz modułową broń, w której można szybko wymieniać lufy.
Amerykańskie rakiety dla Polski. "Sukces" Pociski te stanowią uzbrojenie myśliwców F-16.
Komorowski na manewrach wojskowych To największe w tym roku przedsięwzięcie szkoleniowe Wojska Polskiego
Tagi: wojsko polskie, wojsko, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz