Notowania

porady
23.09.2014 05:11

Potrącenia komornicze z zasiłku

Pytanie: Pracownik otrzymuje zasiłek chorobowy i posiada zajęcia komornicze. Kwestionuje prawidłowość dokonanych potrąceń z kwot netto zasiłku a nie brutto oraz branie pod uwagę przez pracodawcę kwoty...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Pracownik otrzymuje zasiłek chorobowy i posiada zajęcia komornicze. Kwestionuje prawidłowość dokonanych potrąceń z kwot netto zasiłku a nie brutto oraz branie pod uwagę przez pracodawcę kwoty 50 procent najniższej emerytury także w wysokości netto. Pracownik ten zarzuca pracodawcy, że nieprawidłowo na niekorzysć pracownika wylicza kwotę zasiłku jaką ma otrzymać pracownik. Czy potrącenia komornicze z zasiłku chorobowego pracodawca dokonuje biorąc pod uwagę wysokość do 25 procent zasiłku chorobowego brutto czy netto odnosząc kwotę wolną od potrąceń do kwoty najniższej emerytury brutto czy netto?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 85 Ustawy z dnia 17 grudnia 1998 roku o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, dalej ustawa emerytalna, kwoty najniższej renty...

Tagi: porady, prawo, ubezpieczenia zdrowotne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz