Notowania

porady
19.08.2009 00:00

Bony towarowe a składki ZUS

Pytanie: Co roku na święta Bożego Narodzenia zakupujemy dla osób zatrudnionych w naszej firmie - spółce jawnej bony towarowe w całości sfinansowane ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Co roku na święta Bożego Narodzenia zakupujemy dla osób zatrudnionych w naszej firmie - spółce jawnej bony towarowe w całości sfinansowane ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych . Są to bony o zróżnicowanej wartości od 50 zł do 400 zł. Jednym z kryteriów decydujących o wysokości bonu przypadającego na pracownika jest jego całoroczne zaangażowanie w wykonywaną pracę. Czy bony towarowe zakupione ze środków ZFŚS i przyznawane osobom w firmie zatrudnionym powinny być objęte składkami ZUS ?

Odpowiedź: Bony towarowe zakupione ze środków ZFŚS nie stanowią podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia ZUS. Postawą prawną takiego stanowiska jest §2 ust. 1...

Tagi: porady, prawo, ubezpieczenia zdrowotne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz