Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
05.09.2007 00:00

Ujawnienie oferty w przetargu

Pytanie: Gmina zorganizowała przetarg, w którym wzięła udział nasza firma. Jednym z warunków było wpłacenie na konto Zamawiającego wadium przetargowego. Wadium zostało wpłacone dzień wcześniej, jednak...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Gmina zorganizowała przetarg, w którym wzięła udział nasza firma. Jednym z warunków było wpłacenie na konto Zamawiającego wadium przetargowego. Wadium zostało wpłacone dzień wcześniej, jednak wpłynęło dnia następnego pół godziny po wyznaczonym terminie przez Zamawiającego. Nasza firma jako jedyna złożyła ofertę, jednak przy otwarciu oferty i odczytaniu ceny był obecny przedstawiciel firmy konkurencyjnej, która nie złożyła oferty. Po upływie tygodnia otrzymaliśmy informację od Zamawiającego, iż nasza firma nasza została wykluczona ponieważ wadium nie wpłynęło w wyznaczonym terminie (godzinę później). Czy Zamawiający miał prawo ujawnić w obecności konkurencyjnej firmy naszą ofertę cenową, nie sprawdzając wcześniej czy wadium wpłynęło na jego konto? W związku z ujawnieniem naszej ceny, konkurencyjna firma (będąca przy odczytaniu ofert) posiadła wiedzę na temat naszych parametrów cenowych. Uważamy, iż wiedza tego typu może być przez nią wykorzystana przy ponownym ogłoszeniu tego samego przetargu
przez Zamawiającego (przetarg został unieważniony).Czego możemy domagać się od Zamawiającego?

Odpowiedź: W kwestii wpłaty wadium należy powołać art. 45 ust. 3 ustawy - Prawo zamówień publicznych. Zgodnie z tym przepisem wadium wnosi się przed upływem terminu...

Tagi: porady, prawo zamówień publicznych, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz