Notowania

prawo spółek
26.01.2009 00:00

Sposób głosowania w stowarzyszeniu

Pytanie: W statucie stowarzyszenia jest zapis że: "Wybór władz odbywa się w głosowaniu jawnym lub tajnym w zależności od uchwały walnego zebrania członków". Czy należy podjąć oddzielną uchwałę o...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W statucie stowarzyszenia jest zapis że: "Wybór władz odbywa się w głosowaniu jawnym lub tajnym w zależności od uchwały walnego zebrania członków". Czy należy podjąć oddzielną uchwałę o głosowaniu jawnym lub tajnym? Czy może wystarczy jak walne zebranie członków ustnie ustali w jaki sposób chce głosować (głosowanie będzie jawne)?

Odpowiedź: Ustawa - Prawo o stowarzyszeniach zawiera bardzo skąpą regulację dotyczącą walnego zebrania stowarzyszenia. Art. 11 ust. 1 ustawy stwierdza jedynie, że stanowi...

Tagi: prawo spółek, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz