Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo spółek
27.02.2007 00:00

Rozporządzanie udziałem przed wpisem w KRS

Pytanie: Sprzedałem udziały spółki z o.o., które objąłem poprzez podwyższenie kapitału zakładowego. Umowa o zbycie udziałów została zawarta przed zarejestrowaniem podwyższenia kapitału w KRS. Sąd...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Sprzedałem udziały spółki z o.o., które objąłem poprzez podwyższenie kapitału zakładowego. Umowa o zbycie udziałów została zawarta przed zarejestrowaniem podwyższenia kapitału w KRS. Sąd odrzucił wniosek o zmianę udziałowca, powołując się na art. 16 KSH i wnosząc o dostarczenie prawidłowych dokumentów. Czy oznacza to, że zawarta umowa zbycia udziałów jest nieważna? Czy należy umowę sprzedaży udziałów zawrzeć raz jeszcze, po otrzymaniu odpisu z KRS? Czy oznacza to, że zawarta umowa zbycia udziałów jest nieważna? Czy należy umowę sprzedaży udziałów zawrzeć raz jeszcze, po otrzymaniu odpisu z KRS?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 16 ksh wyłączony jest obrót prawami udziałowymi przed zarejestrowaniem podwyższenia kapitału zakładowego - rozporządzenie udziałem albo akcją...

Tagi: prawo spółek, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz