Notowania

prawo spółek
30.06.2009 00:00

Reprezentacja spółki jawnej

Pytanie: Spółka jawna została utworzona w 2006 roku na mocy umowy spółki zawartej notarialnie. Umowa nie reguluje sposobu reprezentacji spółki. Zgłoszenie do KRS ustanowiło reprezentację jednoosobową...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Spółka jawna została utworzona w 2006 roku na mocy umowy spółki zawartej notarialnie. Umowa nie reguluje sposobu reprezentacji spółki. Zgłoszenie do KRS ustanowiło reprezentację jednoosobową dowolnego wspólnika. Dwóch wspólników ma aktualnie wątpliwości co do predyspozycji do podejmowania przez trzeciego wspólnika poprawnych decyzji biznesowych. Chcąc uchronić się przed konsekwencjami złych decyzji, chcieliby wprowadzić reprezentację łączną dwóch wspólników. Czy można, nie pytając, czy nawet bez zgody wspólnika spółki jawnej, zmienić jednoosobowy sposób reprezentacji spółki na łączny dwóch wspólników?

Odpowiedź: WitamyZgodnie z art. 29 § 1 w zw. z art. 30 § 1 ksh o reprezentacji spółki decyduje umowa. W braku uregulowań umownych każdy ze wspólników ma prawo...

Tagi: prawo spółek, porady, porady prawne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz