Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo spółek
20.06.2006 00:00

Nabycie nieruchomości przez spółkę

Pytanie: Jestem prokurentem (prokura samoistna) w jednoosobowej spółce z o.o, która istnieje od listopada 2005 roku. Kilka dni temu na polecenie jedynego udziałowca spółki zakupiłem na firmę...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Jestem prokurentem (prokura samoistna) w jednoosobowej spółce z o.o, która istnieje od listopada 2005 roku. Kilka dni temu na polecenie jedynego udziałowca spółki zakupiłem na firmę spółdzielcze własnościowe mieszkanie z przeznaczeniem na mieszkanie pracownicze. Wartość tego zakupu przekracza 2-krotność kapitału zakładowego spółki. Dodam tylko że akcie założycielskim spółki znajduje się zapis: ,,z zastrzeżeniem przepisów bezwzględnie obowiązujących rozporządzanie przez Spółkę prawami i zaciąganie przez Spółką zobowiązań bez względu na ich wartość nie wymaga uchwały Zgromadzenia Wspólników. Dotyczy to w szczególności rozporządzania prawami lub zaciągania zobowiązań do świadczeń o wartości dwukrotnie przewyższającej wysokość kapitału zakładowego Spółki, o których mowa w art. 230 ksh". Czy jako prokurent mogłem dokonać powyższego zakupu bez uchwały wspólnika w tej sprawie?

Odpowiedź: Zapis umowny wskazany w pytaniu wyłącza działanie art. 230 ksh, ale tylko w stosunku do czynności, do których uchwała wspólników nie jest konieczna w świetle...

Tagi: prawo spółek, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz