Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo spółek
21.11.2007 00:00

Forma umowy spółki cywilnej

Pytanie: Prowadzę z żoną firmę, która działała od 15 lat jako spółka cywilna na podstawie jednego wpisu, a od 2003 roku dwóch odrębnych wpisów działalności gospodarczej. Obecnie, podczas podpisywania...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Prowadzę z żoną firmę, która działała od 15 lat jako spółka cywilna na podstawie jednego wpisu, a od 2003 roku dwóch odrębnych wpisów działalności gospodarczej. Obecnie, podczas podpisywania umowy z towarzystwem leasingowym zażądano od nas umowy spółki, której to jako małżeństwo nigdy nie zawarliśmy na piśmie. Czy mieliśmy obowiązek spisania takiej umowy? Dodam iż nie mamy rozdzielczości majątkowej.

Odpowiedź: Zgodnie z art. 860§ 2 kc umowa spółki powinna być stwierdzona pismem. Przepis ten jednakże nie zastrzega rygoru nieważności umowy zawartej bez zachowania...

Tagi: prawo spółek, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz