Notowania

prawo spółek
01.06.2009 00:00

Dzień wypłaty dywidendy w spółce akcyjnej

Pytanie: Dotychczas dywidendę w Spółkach Akcyjnych wypłacano w ciągu 2-ch miesięcy od powzięcia uchwały przez WZA. Od 8.01.2009, po nowelizacji ksh, dywidenda ma być wypłacana w dniu określonym przez...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Dotychczas dywidendę w Spółkach Akcyjnych wypłacano w ciągu 2-ch miesięcy od powzięcia uchwały przez WZA. Od 8.01.2009, po nowelizacji ksh, dywidenda ma być wypłacana w dniu określonym przez WZA, a jeżeli WZA nie podejmie stosownej uchwały, dzień wypłaty ma ustalić Rada Nadzorcza. Czy w tej sytuacji WZA może określić dzień wypłaty dywidendy później niż w ciągu dwóch miesięcy od powzięcia uchwały o podziale zysku?

Odpowiedź: Zgodnie ze znowelizowanym art. 348 § 4 ksh dywidendę wypłaca się w dniu określonym w uchwale walnego zgromadzenia. Jeżeli uchwała walnego zgromadzenia...

Tagi: prawo spółek, porady, porady prawne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz