Notowania

porady
03.04.2009 00:00

Orzeczenie o alimentach w wyroku rozwodowym

Pytanie: W wyroku rozwodowym sąd zobowiązał obojga rodziców do utrzymania dziecka. Dziecko ma 5,5 roku, jest zdrowe. Matka również zdrowa - do tej pory nigdzie nie pracowała i takiego zamiaru nie...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W wyroku rozwodowym sąd zobowiązał obojga rodziców do utrzymania dziecka. Dziecko ma 5,5 roku, jest zdrowe. Matka również zdrowa - do tej pory nigdzie nie pracowała i takiego zamiaru nie przejawia. Czy jest możliwe zasądzenie alimentacji dziecka przez obojga rodziców?

Odpowiedź: Ustanie małżeństwa nie wpływa na istnienie ogólnego obowiązku udzielania sobie przez rodziców i dzieci wzajemnego wsparcia, wynikającego z art. 87 k.r.o....

Tagi: porady, prawo rodzinne, porady prawne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz