Notowania

porady
06.03.2009 00:00

Małżeństwo z cudzoziemcem przez pełnomocnika

Pytanie: Na trzymiesięcznej wizie przebywa u mnie Egipcjanin. Za dwa tygodnie kończy mu się wiza. Mamy w zamiarze ślub. Na ślub czeka się min. 30 dni, więc nie zdążymy podczas tego pobytu. Czy jest...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Na trzymiesięcznej wizie przebywa u mnie Egipcjanin. Za dwa tygodnie kończy mu się wiza. Mamy w zamiarze ślub. Na ślub czeka się min. 30 dni, więc nie zdążymy podczas tego pobytu. Czy jest możliwe zawarcie ślubu przez pełnomocnika i czy pełnomocnictwo może zostać ustalone przez umocowanego wcześniej adwokata, tzn. czy czynności w postępowaniu sądowym może przeprowadzić za cudzoziemca umocowany adwokat?

Odpowiedź: Na zawarcie małżeństwa przez pełnomocnika zezwala art. 6 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Wymagane jest jednak zezwolenie sądu, które może być wydane...

Tagi: porady, prawo rodzinne, porady prawne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz