Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
20.09.2007 00:00

Wyliczenie urlopu

Pytanie: Mam zamiar zatrudnić pracownicę na okres próbny 2 miesięcy od 25.09.2007r. Już otrzymałam od osoby ubiegającej się o zatrudnienie świadectwa pracy na łącznie 7 lat. Do 10 lat brakuje jej 3...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Mam zamiar zatrudnić pracownicę na okres próbny 2 miesięcy od 25.09.2007r. Już otrzymałam od osoby ubiegającej się o zatrudnienie świadectwa pracy na łącznie 7 lat. Do 10 lat brakuje jej 3 lat. Osoba ta nie skończyła żadnej szkoły ponadpodstawowej. Czy świadectwo ukończenia szkoły podstawowej (8 lat) wlicza się do stażu urlopowego od którego zależy wymiar urlopu?

Odpowiedź: Stosownie do art. 154 §1 kodeksu pracy, pracownik ma prawo do 20 dni urlopu, jeżeli jest zatrudniony krócej niż 10 lat, w przypadku natomiast, gdy pracownik...

Tagi: porady, prawo pracy, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz