Notowania

porady
12.11.2008 00:00

Wydzielenie pomieszczeń socjalnych dla pracowników

Pytanie: Prowadzę zakład fryzjerski, w którym nie byłem zobowiązany wydzielić pomieszczenia socjalnego. Chcę zatrudnić 1 lub 2 osoby do pracy w charakterze fryzjera(-ki). Będę zobowiązany do...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Prowadzę zakład fryzjerski, w którym nie byłem zobowiązany wydzielić pomieszczenia socjalnego. Chcę zatrudnić 1 lub 2 osoby do pracy w charakterze fryzjera(-ki). Będę zobowiązany do wydzielenia pomieszczenia socjalnego z umywalką. W zakładzie jest ogólnodostępne WC i osobno umywalka. Jaki przepis określa powierzchnię i wyposażenie pomieszczenia socjalnego przy zatrudnieniu 1 lub 2 osób? Czy musi być osobne WC? Czy będą na mnie ciążyły dodatkowe obowiązki, jeżeli zatrudnię dwie osoby różnej płci?

Odpowiedź: Zgodnie z § 111 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy...

Tagi: porady, prawo pracy, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz