Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
04.11.2007 00:00

Używanie samochodu z leasingu do celów służbowych

Pytanie: Pracownica naszej firmy używa samochodu osobowego wziętego przez jej męża w leasing w Niemczech. Nasza firma jest firmą polską i działa wyłącznie na rynku polskim. Mąż pracownicy mieszka i...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Pracownica naszej firmy używa samochodu osobowego wziętego przez jej męża w leasing w Niemczech. Nasza firma jest firmą polską i działa wyłącznie na rynku polskim. Mąż pracownicy mieszka i pracuje w Niemczech i tam podpisał umowę leasingową (leasing dla osób fizycznych). Firma leasingowa została poinformowana, że samochód używa żona leasingobiorcy (informacja na specjalnym formularzu firmy leasingowej). Czy można podpisać z pracownicą umowę o używanie samochodu prywatnego do celów służbowych, aby rozliczać jazdy lokalne w ramach ryczałtu pieniężnego?

Odpowiedź: Zarówno art. 34a ustawy o transporcie drogowym, jak i wydane na jego podstawie rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 25 marca 2002 r. w sprawie warunków...

Tagi: porady, prawo pracy, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz