Notowania

porady
30.08.2011 05:10

Trzecia umowa o pracę na czas określony

Pytanie: Z pracownicą w instytucji kulturalnej (muzyk artystyczny) jest zawarta II umowa o pracę na czas określony do dn. 30.06.2011r. W okresie od 18 maja do 20 grudnia 2011r. pracownica przebywać...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Z pracownicą w instytucji kulturalnej (muzyk artystyczny) jest zawarta II umowa o pracę na czas określony do dn. 30.06.2011r. W okresie od 18 maja do 20 grudnia 2011r. pracownica przebywać będzie na zasiłku macierzyńskim (poród w dniu 18 maja 2011r.). Czy pracodawca może zawrzeć III umowę o pracę od dn. 1 września 2011r. na czas określony. Przerwa między II a III umową wynosić będzie 2 m-ce?

Odpowiedź: Kwestia, o którą Państwo zapytują, swoje uregulowanie znajduje przede wszystkim w ustawie Kodeks pracy, zgodnie z którą:
Art. 251. § 1. Zawarcie kolejnej...

Tagi: porady, prawo pracy, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz