Notowania

porady
12.03.2009 00:00

Rozliczenie godzin nadliczbowych

Pytanie: W naszej placówce w okresie od 16.03.2009r. do 18.03.2009r. odbędą się Dni Otwarte szkoły. W związku z tym przygotowano materiały dla uczniów zwiedzających naszą szkołę. Jednakże część tych...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W naszej placówce w okresie od 16.03.2009r. do 18.03.2009r. odbędą się Dni Otwarte szkoły. W związku z tym przygotowano materiały dla uczniów zwiedzających naszą szkołę. Jednakże część tych materiałów ulotek nie została jeszcze wykonana. Pracodawca zlecił pracownikowi naszej drukarni - poligrafii wykonanie tych ulotek w dniach: 13.03.2009r. od godziny 14:00 do 18:00, 14.03.2009r. (sobota) od 7:00 do 14:00, 15.03.2009r. (niedziela) od 7:00 do 14:00. Pracownik jest zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy (7 h na dobę) w podstawowym systemie czasu pracy od 7:00-14:00 od poniedziałku do piątku. Jako rekompensatę za czas dodatkowo przepracowany pracownik chce wybrać dni wolne od pracy. Ile dni wolnych należy się temu pracownikowi za czas dodatkowo przepracowany?

Odpowiedź: Na wstępie należy zauważyć, że zlecenie pracownikowi pracy w niedzielę będzie niezgodne z przepisami prawa pracy. Art. 1599 Kodeksu pracy stanowi, że niedziela...

Tagi: porady, porady prawne, prawo pracy, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz