Notowania

porady
23.09.2014 05:11

Pracownica na urlopie wychowawczym

Pytanie: Mam pracownicę na urlopie wychowawczym. Umowa o pracę została zawarta na czas określony. Czy jak umowa wygaśnie to muszę ją przedłużać, aż ustanie urlop wychowawczy, czy też mam prawo nie...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Mam pracownicę na urlopie wychowawczym. Umowa o pracę została zawarta na czas określony. Czy jak umowa wygaśnie to muszę ją przedłużać, aż ustanie urlop wychowawczy, czy też mam prawo nie przedłużyć umowy (ponieważ planuję zawiesić działalność) i czy wtedy nie pozbawi to pracownicy prawa do zasiłku wychowawczego z ZUS-u?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 186 § 1 kodeksu pracy pracownik zatrudniony co najmniej 6 miesięcy ma prawo do urlopu wychowawczego w wymiarze do 3 lat w celu sprawowania osobistej...

Tagi: porady, prawo pracy, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz