Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
21.11.2007 00:00

Niezawiadomienie PIP o wszczęciu sporu zbiorowego

Pytanie: Związek Zawodowy wszczął z pracodawcą spór zbiorowy. O tym fakcie pracodawca, zgodnie z obowiązującym prawem, powinien powiadomić PIP. Niestety pracodawca nie uczynił tego. Jakie są skutki...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Związek Zawodowy wszczął z pracodawcą spór zbiorowy. O tym fakcie pracodawca, zgodnie z obowiązującym prawem, powinien powiadomić PIP. Niestety pracodawca nie uczynił tego. Jakie są skutki prawne niepowiadomienia przez pracodawcę PIP o zaistniałym sporze? Czy Związek wszczynający spór może go do tego w jakiś sposób zmusić? Czy Związek może sam powiadomić o tym fakcie PIP?

Odpowiedź: Rzeczywiście, stosownie do art. 8 ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych pracodawca podejmuje niezwłocznie rokowania w celu rozwiązania sporu w drodze porozumienia,...

Tagi: porady, prawo pracy, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz