Notowania

porady
19.05.2009 00:00

Lokal dla związków zawodowych

Pytanie: Zarząd związku zawodowego lekarzy w publicznym ZOZ domaga się od dyrektora udostępnienia pomieszczenia i urządzeń technicznych niezbędnych do wykonywania działalności związkowej w zakładzie....

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Zarząd związku zawodowego lekarzy w publicznym ZOZ domaga się od dyrektora udostępnienia pomieszczenia i urządzeń technicznych niezbędnych do wykonywania działalności związkowej w zakładzie. ZOZ zatrudnia 900 osób. Czy pracodawca ma obowiązek udostępnić pomieszczenie, a jeśli tak, to czy określone są jakieś normy jakie warunki ma ono spełniać (w szczególności chodzi o wyposażenie)?

Odpowiedź: W istocie, zgodnie z art. 33 ustawy o związkach zawodowych ( Dz.U. z 2001r. Nr 79 poz.854 ), pracodawca, na warunkach określonych w umowie, jest obowiązany udostępnić...

Tagi: porady, porady prawne, prawo pracy, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz