Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
13.05.2007 00:00

Łączenie przerw na karmienie

Pytanie: Zatrudniam pracownicę na 3/4 etatu od poniedziałku do piątku w podstawowym systemie czasu pracy. Pracownica wraca z urlopu macierzyńskiego do pracy od 15 maja 2007 r. Pracownicy przysługuje...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Zatrudniam pracownicę na 3/4 etatu od poniedziałku do piątku w podstawowym systemie czasu pracy. Pracownica wraca z urlopu macierzyńskiego do pracy od 15 maja 2007 r. Pracownicy przysługuje półgodzinna przerwa na karmienie.W informacji art. 29 paragraf 3 pracownica ma podane godziny czasu pracy - rozpoczęcia i zakończenia. Czy można przerwy łączyć np. za 4 dni odebrać 2 godziny i z pracy wyjść 2 godziny wcześniej? Czy jeżeli pracownica wystąpi o przerwę na karmienie czy należy zmienić info art. 29 par. 3?

Odpowiedź: Pracownicy karmiącej dziecko piersią, której czas pracy nie przekracza 6 godzin dziennie, przysługuje jedna przerwa na karmienie. Przerwa jest udzielana na wniosek...

Tagi: porady, prawo pracy, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz