Notowania

porady
23.09.2014 05:11

Fundusz socjalny

Pytanie: W kierowanej przeze mnie instytucji każdy pracownik ma prawo do ubiegania się o zapomogę z funduszu socjalnego z racji urodzenia dziecka. Standardowo podania w tej sprawie kieruję do...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W kierowanej przeze mnie instytucji każdy pracownik ma prawo do ubiegania się o zapomogę z funduszu socjalnego z racji urodzenia dziecka. Standardowo podania w tej sprawie kieruję do zaopiniowania komisji socjalnej, która opiniuje je pozytywnie i zapomogi takie są wypłacane. Czy jako dyrektor tej instytucji również mam prawo do wyżej wymienionej zapomogi? Czy powinienem w tej sprawie konsultować się z komisją socjalną?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 2 pkt 5 Ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych osobą uprawnioną do korzystania z funduszu są pracownicy oraz ich rodziny, emeryci...

Tagi: porady, prawo pracy, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz