Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
05.01.2007 00:00

Zbycie prawa użytkowania wieczystego

Pytanie: Pracuję w sp. z o.o., która jest własnością gminy. Gmina jest właścicielem nieruchomości wraz z budynkami, które nasza spółka użytkuje na mocy użytkowania wieczystego. Spółka chciałaby...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Pracuję w sp. z o.o., która jest własnością gminy. Gmina jest właścicielem nieruchomości wraz z budynkami, które nasza spółka użytkuje na mocy użytkowania wieczystego. Spółka chciałaby sprzedać prawo użytkowania wieczystego. Czy spółka może zbyć prawo użytkowania wieczystego ww. nieruchomości za zgodą lub bez zgody gminy? Czy spółka może zbyć prawo użytkowania wieczystego w drodze bezprzetargowej, czy może konieczne jest zorganizowanie przetargu?

Odpowiedź: W sytuacji, gdy właścicielem nieruchomości gruntowej jest jednostka samorządu terytorialnego (gmina), zgodnie z art.28 Ustawy o gospodarce nieruchomościami...

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz