Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
24.04.2008 00:00

Zaświadczenia z ZUS i US przy sprzedaży lokalu

Pytanie: Prowadzę działalność gospodarczą. Aktualnie sprzedaję spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu użytkowego, a kupujący żąda od mnie, bym przedstawił do aktu notarialnego zaświadczenie z ZUS i...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Prowadzę działalność gospodarczą. Aktualnie sprzedaję spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu użytkowego, a kupujący żąda od mnie, bym przedstawił do aktu notarialnego zaświadczenie z ZUS i US o nie zaleganiu ze składkami/podatkami. Wydaje mi się jednak, że dla jego bezpieczeństwa nie ma to znaczenia, ponieważ kupuje on element mojego osobistego majątku, a nie składnik przedsiębiorstwa. Czy faktycznie powinienem przedstawić ww. zaświadczenia i jakie są terminy ich ważności?

Odpowiedź: Rzeczywiście, stosownie do art. 112 § 1 pkt 3 Ordynacji podatkowej (który znajdzie zastosowanie także do składek ZUS) nabywcaskładników majątku związanego...

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz