Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
03.07.2005 00:00

Wysokość odszkodowania

Pytanie: PZU uznaje szkodę całkowitą. Wylicza wartość odszkodowania w następujący sposób: od wartości pojazdu przed wypadkiem odejmuje wartość pojazdu po wypadku. Pytanie jest następujące czy istnieją...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: PZU uznaje szkodę całkowitą. Wylicza wartość odszkodowania w następujący sposób: od wartości pojazdu przed wypadkiem odejmuje wartość pojazdu po wypadku. Pytanie jest następujące czy istnieją przepisy, które zmuszają użytkownika do zagospodarowania pozostałości po wypadku. Czy poszkodowany musi się godzić na taką wysokość odszkodowania, która wynika ze sposobu liczenia. Czy można żądać i na jakiej podstawie, aby wysokością odszkodowania była ustalona wartość pojazdu przed szkodą?

Odpowiedź: Zgodnie z treścią art. 8241 kodeksu cywilnego wysokość wypłaconego odszkodowania nie może przekraczać wysokości poniesionej szkody. Inne uregulowanie byłoby...

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz