Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
04.02.2007 00:00

Wypowiedzenie umowy pożyczki

Pytanie: Osoba fizyczna udzieliła pożyczki Sp. z o.o. Pożyczka jest zabezpieczona wekslem in blanco. Umowa pożyczki zawiera szczegółowy harmonogram spłat, ale nie zawiera uregulowań dotyczących...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Osoba fizyczna udzieliła pożyczki Sp. z o.o. Pożyczka jest zabezpieczona wekslem in blanco. Umowa pożyczki zawiera szczegółowy harmonogram spłat, ale nie zawiera uregulowań dotyczących wypowiedzenia tej umowy. Pożyczkodawca chciałby wypowiedzieć tą umowę pomimo tego, że pożyczkobiorca spłaca raty pożyczki zgodnie z umową. Czy można i na jakiej podstawie wypowiedzieć taką umowę? W jakim terminie pożyczkobiorca powinien ją spłacić? Czy w przypadku uruchomienia weksla pożyczkobiorca może uchylić się od spłaty?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 721 kodeksu cywilnego dający pożyczkę może odstąpić od umowy i odmówić wydania przedmiotu pożyczki, jeżeli zwrot pożyczki jest wątpliwy...

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz