Notowania

porady
29.03.2012 05:11

Wynajęcie części spółdzielczego mieszkania

Pytanie: Osoba, która opuściła mieszkanie spółdzielcze, może oddać je do użytku osobie innej. Czy członek spółdzielni może wynająć spółdzielcze mieszkanie, jeśli w mieszkaniu tym przebywa osoba bliska...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Osoba, która opuściła mieszkanie spółdzielcze, może oddać je do użytku osobie innej. Czy członek spółdzielni może wynająć spółdzielcze mieszkanie, jeśli w mieszkaniu tym przebywa osoba bliska (dziecko) mająca prawo do tego mieszkania. Osoba ta opłaca mieszkanie i sprzeciwia się tej decyzji. Chodzi o wynajęcie jednego z dwóch pokoi, a nie całego mieszkania. Czy ważne jest w tym przypadku, czy mieszkanie jest lokatorskie lub własnościowe?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 9 ust. 7 u.s.m. wynajmowanie przez członka części lokalu mieszkalnego nie wymaga zgody spółdzielni, chyba że byłoby to związane ze zmianą...

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz