Notowania

porady
21.06.2009 00:00

wykorzystywanie danych osobowych osób zmarlych

Pytanie: Jestem zarządcą nieruchomości prywatnej. Najemca lokalu mieszkalnego zmarł . Syn osoby zmarłej nie chce przekazać mi lokalu do dyspozycji. Złożyłam zatem pozew o oddanie rzeczy. Okazuje się ,...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Jestem zarządcą nieruchomości prywatnej. Najemca lokalu mieszkalnego zmarł . Syn osoby zmarłej nie chce przekazać mi lokalu do dyspozycji. Złożyłam zatem pozew o oddanie rzeczy. Okazuje się , że syn zmarłej nadal opłaca rachunki za dostawę mediów tj energię i gaz na podstawie umowy , którą zawarła zmarła matka. Czy wykorzystując dane osoby zmarłej dla własnych korzyści jest zgodne z prawem?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 691 kodeksu cywilnego, § 1.W razie śmierci najemcy lokalu mieszkalnego w stosunek najmu lokalu wstępują: małżonek niebędący współnajemcą...

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz