Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
27.03.2006 00:00

Upoważnienie do przetwarzania danych

Pytanie: Czy można zastosować do wszystkich pracowników Uczelni jeden szablon upoważnienia do przetwarzania danych osobowych? Nie ma w nim rozgraniczenia między pracą w systemie informatycznym i...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Czy można zastosować do wszystkich pracowników Uczelni jeden szablon upoważnienia do przetwarzania danych osobowych? Nie ma w nim rozgraniczenia między pracą w systemie informatycznym i nieinformatycznym, podane jest ogólne sformułowanie - w systemach, np. ,,na podstawie art. 37 Ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z roku 2002 nr 101, poz. 926) Administrator Bezpieczeństwa Informacji w Uczelni X upoważnia Pana/ Panią X zatrudnionego w Uczelni X do przetwarzania danych osobowych, w funkcjonujących systemach, w związku z realizacją przydzielonych obowiązków pracowniczych. Upoważnienie jest ważne do odwołania. Podana jest również data upoważnienia i numer.

Odpowiedź: Przed nowelizacją ustawy o ochronie danych osobowych przetwarzanie było dopuszczalne jedynie w systemie informatycznym. Jednak z powodu niezgodności z dyrektywą...

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz