Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Umowa użyczenia a wynajem

0
Podziel się:

Pytanie: Jesteśmy samorządową instytucją kultury. Naszym organem założycielskim jest Urząd Miasta. Organizator, na podstawie umowy użyczenia, przekazał nam w użyczenie, na cele kulturalne obiekt,...

Pytanie: Jesteśmy samorządową instytucją kultury. Naszym organem założycielskim jest Urząd Miasta. Organizator, na podstawie umowy użyczenia, przekazał nam w użyczenie, na cele kulturalne obiekt, którego jest właścicielem. W umowie użyczenia widnieje zapis, że użytkownik może odpłatnie udostępniać użytkowany przez siebie obiekt osobie trzeciej z przeznaczeniem na cele konferencyjne oraz imprezy kulturalne. Ostatnio zapis ten został zakwestionowany jako niezgodny z istniejącym prawem. Czy rzeczywiście jest to zapis niezgodny z prawem?

Odpowiedź: Zgodne z Kodeksem cywilnym: Art. 712.§ 1.Jeżeli umowa nie określa sposobu używania rzeczy, biorący może rzeczy używać w sposób odpowiadający jej właściwościom...

porady
prawo
prawo cywilne
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)