Notowania

porady
04.07.2011 00:00

Odziedziczenie lokalu a możliwość żądania czynszu najmu od najemców

Pytanie: Witam. Odziedziczyłem po moim ojcu połowę domu. Pozostała część należy do innej rodziny. Część należąca do mnie jest wynajmowana. Czy muszę dopełnić jakichś formalności by móc żądać od...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Witam. Odziedziczyłem po moim ojcu połowę domu. Pozostała część należy do innej rodziny. Część należąca do mnie jest wynajmowana. Czy muszę dopełnić jakichś formalności by móc żądać od najemców czynszu najmu?

Odpowiedź: Zgodnie z przepisem art. 922. § 1 Kodeksu cywilnego prawa i obowiązki majątkowe zmarłego przechodzą z chwilą jego śmierci na jedną lub kilka osób...

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz