Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
29.09.2007 00:00

Konta osobiste po umowie o rozdzielności majątkowe

Pytanie: Małżonkowie zawarli umowę o rozdzielności majątkowej i następnie dokonali podziału majątku. Podział majątku nie uwzględniał kont osobistych małżonków. Po pewnym czasie małżonkowie rozwodzą...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Małżonkowie zawarli umowę o rozdzielności majątkowej i następnie dokonali podziału majątku. Podział majątku nie uwzględniał kont osobistych małżonków. Po pewnym czasie małżonkowie rozwodzą się. Co stanowi majątek wspólny w momencie rozwodu, jeśli rozpatrywać tylko pieniądze na kontach?

Odpowiedź: Na wstępie należy wskazać, iż zgodnie z art. 51 k.r.o. w razie umownego ustanowienia rozdzielności majątkowej, każdy z małżonków zachowuje zarówno majątek...

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz