Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
04.08.2007 00:00

Kompensata długu z wierzytelnością pracowniczą

Pytanie: Mam dłużnika, który pracuje na umowę o pracę, ale oficjalnie pobiera najniższe wynagrodzenie, a więc wolne od zajęcia komorniczego. Moja wierzytelność stwierdzona jest sądowym tytułem...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Mam dłużnika, który pracuje na umowę o pracę, ale oficjalnie pobiera najniższe wynagrodzenie, a więc wolne od zajęcia komorniczego. Moja wierzytelność stwierdzona jest sądowym tytułem wykonawczym i nie jest objęta ustawowym zakazam cesji (jest to dług związany z nieuiszczeniem przez dłużnika zapłaty za towar, w ramach prowadzonej kiedyś działalności gospodarczej). Czy pracodawca tego dłużnika mógłby, kupiwszy ode mnie tę wierzytelność, dokonać potrącenia ze swoim zobowiązaniem wobec pracownika z tytułu wynagrodzenia, którego nie wypłaciłby mu przez kilka miesięcy?

Odpowiedź: Stosownie do treści art. 498 § 1 kodeksu cywilnego, gdy dwie osoby są jednocześnie względem siebie dłużnikami i wierzycielami, każda z nich może potrącić...

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz