Notowania

porady
26.04.2009 00:00

Czynsz od współwłaściciela

Pytanie: Nieruchomość jest w posiadaniu kilku współwłaścicieli, w tym jednym z współwłaścicieli jest spółka jawna. Żadna z części nieruchomości nie została wyodrębniona na własność. W jednym ze...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Nieruchomość jest w posiadaniu kilku współwłaścicieli, w tym jednym z współwłaścicieli jest spółka jawna. Żadna z części nieruchomości nie została wyodrębniona na własność. W jednym ze sklepów w ww. nieruchomości spółka jawna prowadzi sprzedaż pieczywa i wyrobów cukierniczych. Czy pozostali współwłaściciele (osoby fizyczne) mogą domagać się czynszu od spółki jawnej za korzystanie ze sklepu?

Odpowiedź: Zakładając, że w opisanym przypadku nie doszło do podziału quoad usum to zgodnie z art. 206 kc, każdy ze współwłaścicieli jest uprawniony do współposiadania...

Tagi: porady, porady prawne, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz